Vánočka 519

Vánočka 519. Co vás čeká na poli? Vánočka 519. Tak jednoduše se jmenuje nový přírůstek do řádku akcí, které se konají na bílovickém Poli designu v areálu Egoé. Úvodní ročník se uskuteční v sobotu 9. prosince. Zasazení do adventní doby i název napovídají, o co jde – předvánoční akce v netradičním pojetí. Start je v 10.00, program potrvá až do 19.00. Vstup je volný.

Zimní kino, hrající betlém, zdobení hrábí. Poctivá jídla v netradiční úpravě. Dokážeme u nás v areálu uspořádat adventní akci, která pobaví a zároveň dokáže inspirovat? Přijďte si pro odpověď. A taky pro vánočku…

Děti. Od hrábí po zimní kino Možnost vyrobit si krmítko z materiálu, který se používá při stavbě nádraží. Vysázet les z hrábí, kde najdou zvířata něco na zub. Připravit si vlastní vánoční balicí papír nebo poskládat andílka. Pro děti je připraveno dost aktivit, abyste měli čas bavit se. A když budou chtít zpomalit, mohou do zimního kina a s hrnkem čaje sledovat animované filmy.

Hudba. Zvučné sbory i fanfáry Několik vystoupení sborů z okolí, k tomu trubači, kteří zahrají před důležitými událostmi. Například těsně před tím, než v 16.30 rozsvítíme vánoční strom. O další hudební doprovod se postará živý – především ale hrající – betlém. Jde o partu muzikantů, kteří si speciálně pro tuto akci dali název Beatlem.

Výstavy. Co bude k vidění V areálu Egoé v Bílovicích je několik výstav – akci Vánočka 519 tak můžete využít k jejich návštěvě. Dřevostavby na dřevostavbě představuje nejkvalitnější letošní stavby. Myšlenková dílna pak nabízí pohled pod pokličku tvůrčího procesu. A ještě přidáme i úplnou novinku – v 17.00 zahájíme výstavu Analýza veřejného prostoru. Ta ukazuje, co vše ovlivňuje kvalitu prostředí kolem nás.

Další podrobnosti najdete na www.poledesignu.cz.

Kulturní a sportovní akce Platí pro: Celou obec

Vytvořil: Marcela Dostálková - 1. 12. 2023 9:28

Přílohy
egoe.jpg 280.26 kB Stáhnout
  Prosím čekejte...